Saturday, January 8, 2011

Mängud, mängud. Küsimus.

Igal ajal omad mängud. Arvutimängud oleks justkui kauge minevik, kuid kui mõni tuttav heli kõrva juhtub, on see kauge maailm hoobilt väga lähedal.
Meenuvad paljud unetud ööd, juba täismehena arvutimänge mängimas.

Allpool on neli nostalgilist helilõiku (lugu). Milliste arvutimängudega on tegemist? Iga õige vastus annab punkti.
(Viimane lugu kestab pikalt lõpuni) .Vastused:

1. Prince of Persia (Jordan Mechner, 1989). Üks tuntumaid nuputamis- ja näpuosavusmänge omal ajal. Omapäraks oli inimfiguuride üsna loomutruu liikumine.2. Arkanoid (1986). Käeosavusmäng.

3. The Neverhood (Dreamworks, 1996). Ai kui huvitav nuputamismäng. Esteetiliselt nauditav plastiliinist/savist maailm, mõnusad heliklipid. See oli vist ka ainuke mäng, mille olen poest ostnud (maksis 1100 krooni).


4. Tetris (1984). Neid venelaste väljamõeldud kuubikuid on vist küll igaüks keerutanud.

7 comments:

Timo said...

Esimene on ''Prince of Persia'', viimane on ''Tetris''.

Arne said...

Esimene on King's Quest, kolmas on Neverhood.

Arne said...

Mängudest rääkides: kui paljud teist seda orienteerumissimulaatorit proovinud on:

http://www.suunnistussimulaattori.net/

Mulle väga meeldis. Algul proovisin oma läpakas aga sellel oli mälu liiga vähe, lapse arvuti (4GB) peal jooksis väga hästi. Saab lapse orienteerumisoskusi ka arendada.

Ahjaa - kui ma oma läpaka peal mängisin, siis mälupuudus väljendus selles, et mingid objektid kadusid ära - k.a. punkt. Ma pidin seal Soome mägismaal hulluks minema kui neljast suunast lähenedes lihtsalt punkti ei olnud. Lõpuks leidsin seinteta majad ja siis tekkis kahtlus, et äkki on punkt ka lihtsalt mälupuuduse ohvriks langenud.

eduardp said...

Kolm õiget vastust olemas. Eriline heameel on Neverhoodi üle. See oli küll vähemtuntud, kuid samas eriliselt mõnus mäng. Prince'i ja Tetrise kiires äraarvamises ma ei kahelnud.
Üks mäng on veel äraarvamata.

Orienteerumismängu olen tahtnud ammu alla laadida, kuid pole veel jõudnud. Kunagi hästi ammu proovisin, kuid siis oli mäng kõhnavõitu.

Arne said...

Teine on Arkanoid

eduardp said...

2 punkti Timole ja 2 punkti Arnele.

Timmo Tammemäe said...

Eh, juhtusin alles nüüd seda kannet lugema. Ise olen kõiki neid kunagi mänginud - kusjuures väga kiindunult (=palju) :D.
Ps. Neverhood on mul isegi originaalplaadina! (Üks väga lõbus story, mida võiks keegi kaasajastada)