Wednesday, April 21, 2010

300m ujumist, aja peale

Täna oli siis võimalus ujuda Keila Pikamaasarjas aja peale 300m (fotol Keila Tervisekeskuse veekeskus, pildi link). Varasemas kirjutises arvasin, et jõuan mõned korrad enne ujumas käia, kuid tegelikkuses nii ei läinud. Paaril hommikul otsisin küll vastavad trussikud välja, kuid tahtmine vette minna kadus enne, kui olin koduuksest väljunud. Ja lõppude lõpuks oli ujula kaugel ka, ligikaudu 200m.

Polnud õrna aimugi, mis ajaga selle distantsi läbin. Noh, 5min oleks ju hea tulemus. Soojenduseks ujusin 15min, mõne kiirema otsa ka. Üsna väsitav, rohkem ei julgenud.

Start.
Esimesed 50m läks nobedalt (40sek), teine juba natuke aeglasemalt, kuid probleemideta. Kuid järgmisel 50-l arvasin, et suren ära. Süda pidi sees lõhkema, hapnikku ei jätkunud, tehnika lagunes, pööretel ei suutnud lükkamisasendit võtta jne. Võtsin hoo maha ja natuke isegi taastusin.
Oli vastik ujumine, probleemid ei olnud lihastega vaid hoopis südame ja hingamisega. Enne arvasin, et just võhma peaks kõvasti jätkuma.
Aeg tuli 5:19.1. Väike pettumus.

Natuke puhkasin, käisin mullivannis, lobisesin ning mingil hetkel astusime koos Savinoviga pukkidele.

Teine ujumine oli lausa nauding. Alustasin rahulikult, mõtlesin ühtlastele ja pikkadele tõmmetele, pöörded tegin rahulikult. Kordagi ei olnud raske, viimased 25m panin mõnuga-täiega.
Aeg tuli 5:18.1. Natuke parem. Tarkust sain juurde, ujumine hakkas täitsa meeldima.

Viimane võimalus aega parandada oleks järgmisel kolmapäeval. Aga siis on Tallinna MV sprint Mustamäel.

Ujumine on ikka väga eripärane kestvusala. Heaks näiteks oli võistlussarja peakorraldaja Priit Idarand, kes eelmisel nädalal pani ka alguses maruliselt minema, siis oli nii läbi, et ujus ühe pikkuse isegi rinnuli, edasi ei taastunudki. Aeg tuli 5:19.2. Täna ujus ühtlaselt ja rahulikult ning sai ajaks 5:07.3.
Ujujad muidugi naeravad selliste aegade üle. Endale oli aga põnev kogemus ja usun, et väikese trenniga suudaks aega tublisti parandada. Selleks aga puudub eesmärk.
Eelkõige on joosta vaja.
Tulemused (seisuga 21.aprill)

7 comments:

Siimv said...

Minu nõuanne täiesti rohelistele, kes plaanivad järgmine kolmapäev esimest korda võistelda. Valige rada kus on joon põhjas!

eduardp said...

Jah, kui sa poleks enne lõppu äärepiirdesse takerdunud, oleksid mulle ära teinud :(
Aga sinu areng kolmel erineval korral (kahe nädala jooksul) on olnud hämmastav: 5.50-5.30-5.21

Pärnakas said...

Ets, sul ju Tallinna MV sprint registreerimata. Tähtaeg 23.04.2010 23:59:00.

eduardp said...

Aega veel terve igavik :)
Vaatan, et H35 klassi koguneb põnev seltskond. Vanus tuleb ära unustada (pass ära peita).

Anonymous said...

M21 veel põnevam. Ja äkki pääsed veel Bulgaariasse MMile :)
RR

Anonymous said...

Andeks, Emile. Aga nii lahja võistlus pole vist stiimulix?
RR

eduardp said...

RR, aitäh meeldetuletuse eest (et on tegemist EMi katsevõistlusega).