Monday, June 7, 2021

Lõpp halb, kõik ... - ratta-o EMV

Sportlik vorm on enam-vähem ja tänu Lõuna-Eesti topeltpäevakutele keerukamatel maastikel (Karaski, Rõuge, Veskimõisa jt) ka orienteerumistehniline enesekindlus kasvanud. Pole ammu enam vigu teinud.

Rattaorienteerumise eestikad, mis toimusid sellel nädalavahetusel Võsu kandis, andsid aga enesehinnangule tugeva hoobi. Rajad olid väga lihtsad, ütleks, et lühi- ja tavarada lausa labased, kuid vaatamata sellele tuli pauke igast küljest. Konkurents oli hõre - vaid 4-5 medalinõudlejat meest klassis M60. Kuna see oli kõige vanem vanuseklass, siis tõenäoliselt säästis rajameister vanureid nii tehnilise poole pealt kui tavarajal ka raja pikkuse osas (oli vaid 13 km, põhiklassis näit 33 km).  Foto: Sixten Sild.

Lühirada Käsmus

Kaardi asetamiseks kaardialusele ja raja vaatamisele anti aega 1 minut. Selle aja jooksul sai selgeks, et rajavalikuid suurt pole ja kõik tuleb tehniliselt ülilihtne. See mulle sobis, ehkki sõidukiiruses olin nõrgem nii Martti Parvest, Raul Oleskist kui ka Urmas Tammemäest. Vist. Paul Poopuu oli visam kui olin arvanud.

Enne starti läks Urmase tagumine kumm tühjaks, probleemid ilmnesid ka natuke varem. Ta käis veel pumba järel, kuid seda õhku ei jätkunud rajale kauaks ja suure osa trassist tuli läbida tühja kummiga. Tulemust sealt muidugi ei tulnud.

Esimesel võistlusel hoidsin pea külma, kuid ikkagi keerasin esimesse punkti minnes natuke vara ära ja tegin kiirelt vea. Möödusin 2 min varem startinud Rein Roonist, kes liikus aeglaselt, kuid samuti veaga. 

Täielik müstika toimus etapil 2-3, kui mitmekordse hoolika kaardivaatamisega ei näinud ühte paksu sirget joont. Mitu korda mõtlesin, et kas keegi hakkab ka metsast otse panema. Ise läksin tempokalt ringi ja olin rahul hetkeni, kui Raul näitas peale võistlust autos, et seal oli olemas otsetee (!). 

Etapil 3-4 tegin teevaliku vasakpoolse ringiga. Sõitsin rajaotsast 15 m mööda, kuid tulin tagasi. Valesti tegin, sest see rajajupp rohelises oli tõsine takistusriba, mis algas 3 suure, üksteise peal lebava ümberkukkunud puuga. Rada jätkus paljude lamavate puudega. Sama rajavaliku tegi ka Martti, kuid tegutses seal ilmselt üsna kiiresti, mistõttu ei kaotanudki Raulile palju. Kaardile polnud takistusi märgitud.

Etapid 5-8 läbisin teise ajaga, Martti oli igal pool kiireim. Pikal vajutamise etapil 8-9 kaotasin Marttile ja Raulile 30 sekundiga, Pauliga olime võrdsed.

Kokkuvõtteks III koht, 28 sek Pauli ees. Pronksmedal oli väljanägemiselt kõige ilusam.

Tulemused

Sprint Võsul

Võsu alevik oli imeilusa päikeselise ja sooja ilmaga tõeline kuurort - uhkelt väljaarendatud rannaala, väga palju puhkajaid, seda nii rannas, tänavatel, kui paljudes söögikohtades. Siit sai kätte tunde, et koroonaaeg on läbi ja normaalne elu taastumas. 

Sprindis oli karantiin, kus enne starti avastas Lauri Malsroos, et tagumine rehv on tühi. Rehvipiima  lendas mitmes suunas, kumm sai lõpuks täis pumbatud, kuid õhku siiski kauaks ei jagunud. Kindlalt favoriidilt põhiklassis tuli katkestamine.

Start algas liivas jooksmisega, kuid mitte pikalt. Stardiminuti sees jõudsin neli esimest etappi ära  vaadata ja need läksid kenasti. Pingsalt üritasin etapil 3-4 selgeks saada läbipääsu 4 ja 5 vahel, kuid lilla sakilise joone vahel siiski läbipääsu ei näinud. Siiski sain kõikidel etappidel kuni 5-ni parimad ajad ja juhtisin Rauli ees juba minutiga ning Pauli ees 1:20-ga. Urmasel oli võistlus juba pekki läinud, Martti ei osalenud, sest sõitis Värskasse Xdreamile.

Ja siis lõi pea soojaks. Künkast allasõidul keerasin valele poole, sealt tagasi, siis vale raja peale (tegelikult oli õige), siis tagasi ja nii kokku 1:20 viga. Pagan, ma oleks 5 sekundiga jõudnud vaadata nii selle kui järgnevad etapid ära, kuid aega polnud ja panin hägus siia-sinna. (Foto: Reigo Teervalt)

Üks kaardil mitteolev kruusatänav tuli etapil 7-8, Paul tegi seal sama vea. KP8 oli nii kavalalt nurga taga, et mööda sõites ei näinud seda. Panin 30 m mööda. 

KP9 oli asetatud liiva sisse, mistõttu pidasin korra kinni. Paul aga riskis ja sõitis sealt läbi, sai kahe viimase etapiga 1+1 sekundit edu ja võttis mu ees hõbeda 2 sekundiga. Suuremate vigadeta sõitnud Raul võitis 46  sekundiga. Mulle jälle pronks.

Finiši järel, kui arutasime konkurentidega läbitud sooritust, selgus, et mul on ratta tagumine rehv tühi (!!). Tegemist oli õhukummi praagiga, sest külje peale oli tekkinud lai auk. Seega vedas kõvasti.

Tulemused

Tavarada Ilumäel (Palmse kandis)

Rattasõit ei väsita, seega tundsin end enne starti värskelt ja tugevalt. 

Läksin panema, sest rada oli lühike (13 km). Vastu hambaid sain juba esimese punktiga, kui keerasin läbi metsa natuke hilja punkti suunas. Teisel etapil ei näinud asfalttee sümbolit (Paul samuti), mis on liiga tagasihoidliku värviga ka tava-o kaardil. Sihil nägin 3 min hiljem startinud Rauli ning vajutasin kõvasti, et teda mitte järgi lasta. Hooga panin üle asfaldi kuni keeluala lindini. Täitsa p...s. Raul oli eest läinud.

Ei tundnud ära pöördekohta asfaldilt KP3 suunas. Arvasin, et on veel liiga vara ja nii tuligi paras ring otsa. Jamasid ka edaspidi.

Lõpus oli s...maitse suus, kuid loodetavasti saab sellest varsti üle. Oli ju kõik väga lihtne, ehk liigagi. Kuid nädalavahetus kokku oli väga mõnus, võistlused hästi organiseeritud ja vahva kohtumine oli ka Helges Mändmetsaga, kelle juures me Rauliga ööbisime. 

Nüüd vaja koguda jälle enesekindlust orienteerumisjooksul, kahe nädala pärast on lühiraja eestikad Liival (Pokul). Maastik tuleb karm, mis eriti ei sobi.

Tulemused


No comments: