Thursday, November 17, 2016

November vaikne kuu

Eelmise aasta novembris tegin blogisse vaid 2 sissekannet, millest üks oli seotud seiklusspordi MMiga Pantanalis.  Sellel aastal on olukord sarnane, mõneti isegi tundub, et liigagi.

Möödunud nädalavahetusel oli EOLi üldkogu TOP-is (pildid FB-s), kus autasustati parimaid. Jälle olid rogaini- ja seiklusspordiässad samal ajal kaugel ja edukalt kannatamas nagu aasta tagasi. Sisse jäi ka isadepäev nagu näiteks 5 aastat tagasi Tasmaania MMil. Pealtvaatja jaoks kordub kõik, tegijad väisavad samal ajal uusi eksootilisi paiku kogu nende ilus, metsikuses ja põnevuses.

Ja koju tulevad nad ka, seekord pühapäeval kell 16.35.  Loodetavasti saab sellelgi aastal näha kokkuvõtet võistlusest, justnagu aasta tagasi.

Ometigi on kõik täiesti uus - uued seiklused, suuremad kogemused... ja lapsedki on aastakese vanemad.

***

Järgmisel nädalavahetusel toimub mitu huvipakkuvat spordiüritust - Pääsküla raba maraton ja Riia 6h rogain. Tervis on hetkel normis, joosta on täitsa mõnus, sest põlv ei valuta jooksu ajal nagu mõned nädalad tagasi. Kahjuks siiski ei õnnestu spordiüritustele minna, sest olen plaaninud osa võtta matkajate ja matkajuhtide kokkutulekust, mida peetakse vist juba 46. korda. Ise käisin seal viimati 15 aastat tagasi, kui rääkisin Altai matkadest. Enne seda osalesin üritusel kusagil 1980-ndate alguses, kui kokkutulek peeti uhiuues TOPis. See oli siis nagu välismaale sattumine.

Kokkutulekul räägib Kaur Virunurm ka meie Terskei Alatau matkast. Ta on teinud matkast vahva ÜLEVAATE.

(kaardid võetud Kauri kodulehelt)
Vaikselt olen hakanud pidama ka järgmise aasta plaane. Praeguse seisuga tahaks osaleda rogaini EMil Itaalias (aprillis) ja rogaini MMil Lätis (augustis). Juuli alguses on Eestis orienteerumise MM ja seal peaks pealtvaatajana kohe kindlasti kohal olema.

Seega suurt matka ei tule, ehkki kursusekaaslane Mati organiseerib suuremat käiku Kamtšatkale, kuhu on võimalik veel kaasa minna. Olime Matiga seal 4 kuud ühes rühmas, peale ülikooli läks ta mitmeks aastaks Kamtšatkale tööle.


Täiendus 20.11.2016

Viikingi külas toimunud matkajuhtide kokkutulekul on käidud. Oli palju huvitavaid ettekandeid ja häid esinemisi, valiti aasta matkaja ja matkategelane. Aasta matkajaks sai 4x4 reiside tiim, kes käis talvel Tšukotka poolsaarel ja jõudis ookeanile lähemale kui keegi teine automatkaja varem (puudu jäi vist 100 km). Mõnusa huumoriga toredad sellid, keda kohalikud kullakaevajad pidasid naljatamisi hulludeks ja valasid mitmeid kordi autode paagid kütust täis (800 l korraga ja tasuta).

Teise koha sai 4-liimelise grupi suusamatk Teravmägedel, 19 päeva ja väga palju kilomeetreid kõvas külmas ja tuules. Kõrvaloleval pildil näitab Raivo Plumer selle matka fotosid Guido Leiburile ja Kalle Kiiranenile, samuti väga kõvadele matkajatele.

Kolmanda koha said vist Yosemite'i seina poisid, kes käisid oma tõusust kokkutulekul rääkimas.

Tiit Pruuli rääkis nii põhjapoolusel kui lõunamandril käimisest, kahest täiesti erinevast matkast. Esimene toimus võimsaima olemasoleva aatomijäälõhkujaga "50 aastat võidust" ("50 let pobedõ"). Sõit võttis kokku mitu nädalat, põhjapooluse silt visati kusagile jää peale maha, selle taustal tehti pilti ja sõideti tagasi. Koht kaheses kajutis maksis 25 000.- euri. Pruuli tegi nalja, et sellele reisile võiks anda kõige mõttetuma matka tiitli. Kuid poolusel sai käidud ja eks omajagu põnevustki oli laevas olemas.

Priit ja Galina Rohumaa 11 kuud kestnud rännakust mööda maailma rääkisid mõlemad osalised. Miks minna, kuhu minna, kuidas paremini (ja ka odavamalt) hakkama saada ja kuhu veel minna... Kuid täpsemalt saab reisi näha nende blogis.

***

Kuid üks asi sai selgeks veel enne ettekannete algust - no ei saa kuidagi minemata jätta Kamtšatka 4-nädalasele matkareisile, mis toimub järgmise aasta augustis. Mis aga tähendab, et rogaini MM Lätis jääb tegemata.

***

Pühapäeva õhtul tulid meie seiklussportlased Austraaliast koju. Toimus improviseeritud püstijala pressikonverents. Mõnes mõttes võiks ka neid matkajateks nimetada, kuna Silver aeg-ajalt ikka rõhutab, et põhiline on ilusa looduse nägemine. Nojah.


2 comments:

Meelis M. said...

Ma arvasin kohe, et küll se Ets ikka sinna Kamtšatkale läheb! :-)

eduardp said...

Jah, tükike südamest on tõesti sinna jäänud.