Sunday, September 23, 2018

Teistmoodi Loksa ehk XT Sügisrogain

XT Sügisrogain Loksal üllatas mitmeti. Esiteks arvasin, et kuna Loksat on sellel aastal juba joostud küll, seda nii Winter Xdreamil kui päevakul, siis midagi uut sealt leida pole. Eksisin, sest XT rogaini kaart jäi põhiosas Loksast lõunasse ja seda  piirkonda polnudki kunagi väisanud.

Teiseks arvasin, et XT rogain, mis on tehtud sobivaks nii ratturitele kui jooksjaile teeradadel asuvate punktide kaudu, ei paku orienteerumise osas põnevust ja tegemist saab olla vaid ühe pika mõnusa treeningujooksuga looduses. Eksisin, sest rajameister Heigo Põld oli viinud paljud punktid radadest kaugele eemale, kuhu tuli suunaga üsna täpselt peale minna. Ratturitel oli teine kaart ja see oli hea mõte.

Kolmandaks osutusid Loksa metsad füüsiliselt üllatavalt raskesti läbitavateks. Metsaetappidel tuli sageli kõndida. Tõsi, läksime Mati ja Marjega rahulikku sooritust tegema, seda enam, et olin terve selle nädala haige olnud. Kolmanda tunni lõpus läkski mul natuke raskeks, kuid kannatasin ära.

24h finiš 2008. a (foto: Andy Karjus)
Enne veel, kui kirjeldan lühidalt läbitud rogaini, meenus üks eriline sündmus umbes-täpselt 10 aastat tagasi - rogaini MM Karulas 13.-14. septembril 2008. Nimelt võitsime siis Marje ja Matiga selle kõige uhkema tiitli. Oi kui vigastusterohkelt tuli mul selle stardini jõuda, ka võistluse ajal juhtus üks suur äpardus, kuid lõppkokkuvõttes saime oma senise ainukese MM-tiitli.

Sellest ajast polegi peale 10 lisandunud eluaasta midagi muutunud, oleme endiselt rivis ja rogainime. Loodetavasti ka edaspidi.

XT Sügisrogain


Foto: Edith Madalik
Planeerimiseks anti vaid 5 minutit, samas oli planeerimisülesanne keeruline. Kõigepealt suundusime kaardi lõunaossa kallimate punktide järele ja seejärel ida poolt tagasi üles. Põhikontseptsioon jäi ka rajal paika ehkki 63 järel tekkis uus mõte ja jooksime natuke edasi-tagasi.

Nüüd, kodus tagantjärgi hinnates oleks pidanud peale 75 ära võtma 92 ja 36 ning välja jätma läänepoolsemad punktid 37 ning 66. Kuid planeeringus olime arvestanud 32 ja 92 võtmist tagasiteel ning eelnevat mõtet rajal pähe ei tulnud. Metsa läbimine osutus eeldatust palju aeglasemaks, mistõttu tuli tagasiteed oluliselt lühendada.

Omapäraselt lahendasime etapid 91 ja 86 vahel, kus kasutasime nii palju teejookse kui võimalik. Rumal ringike tuli 86 ja 73 vahel, kus punktide võtmise järjekord oli mu võistluskaardil küll parandatud, kuid välja ei lugenud.

Rohkem vigu ei teinud, vahepeal ühines meiega ilma Maku'ta jooksev Hirvo Rannu, kes kadus ära peale KP53. Finišis mainis, et sai haamri.

Fotod: Edith Madalik
Kui me joogipunkti nr 60 jõudsime oli Heigol toidulaud juba kokku pakitud. Silla all oleva punkti võtmise järel ootasid meid siiski hapukurgid karastava soolveega. Ajapuudust finišisse jooksul polnud, kuid tempokalt pidime siiski liikuma.

Tulemused

Peale lõpetamist pesin ja sõin ning sõitsin kohe Kurgjale. Ei, mitte TA OK rogaini maastikku luurama, vaid paar kilomeetrit eemal asuvasse TTÜ geoloogide välibaasi, kus väikese korraldustoimkonnaga lõpetasime juulis läbiviidud geoloogide suvepäevad ja tegime plaane järgmiseks aastaks.

Edaspidised nädalavahetused tulevad samuti tiheda programmiga:
- 29. septembril Bike Xdream Rakveres Indreku ja Rauliga ning alpinistide üritus Keelutsoonis
- 6.okt TA OK rogain Kurgjal jälle koos Marje ja Matiga

No comments: