Friday, January 25, 2013

Kuhu kõik need...

... mehed jäid, mis on neist nüüd saanud?

Kiire on olnud, suusaorienteerumise EMV-le sel nädalavahetusel ei jõua. Homme väike suusamaraton Kõrvemaal, teoreetiliselt peaks heas seisus olema, krampe ei tohiks tulla. Eks näis.

Homme alustavad mehed Hispaanias rogaini EMi. Eestist 8 võistkonda, sekka ka 3 naisterahvast. Medalid Armolt ja Laurilt, Arvolt ja Jukult. Ei kadesta Kaitu, Timmo talle armu ei anna. Ehk elab kuidagi üle.
Viiele võistkonnale pannakse GPS külge ja nii saab internetist võistlust jälgida, laupäeval, alates kella 13.00-st: http://sportrec.navirec.com/ui/#18g5i5o
Võistkondade nimed ja kaart ilmub paar tundi peale starti, kuid eeldatavalt on nende hulgas Hiie-Lahtmäe ja Tammemäe-Vahter.

Segavõistkondest tuleb huvitav duell Kaminskis-Liepina (LAT) ja Forsman (FIN)-naistriatlonisti Malström (SWE) vahel.

Huvitavat statistikat Statistikaameti direktorilt Andres Oopkaup'ilt (ajaleht "Sakala"):
/---/ Mul on endal meeles sellised andmed, et kuni neljakümneaastaste hulgas on 100 mehe kohta 95 naist, aga üle viiekümneste hulgas on 50 mehe kohta juba 150 naist! /---/

Soovimata teoretiseerida ja midagi arvustada, panen siia teoloog Evald Saagi muheda arvamuse naistest. Lisana ka Jaan Tõnissoni ja Rootsi kuninga lugu. Ööülikooli salvestusi, kus Evald Saag pajatab lugusid või räägitakse temast, tasub ikka ja jälle kuulata.10 comments:

Tom said...

Mina eriti Kaidus ei kahtle, eriti peale viimast poolt aastat

Lauri T. said...

Jüri Tarmak edastas võistlejate nimed, kes GPSid said:
26 - nr 29 Tammemäe, Vather
27 - nr 234 Hiie, Lahtmäe
28 - nr 271 Gamisnkis, Lietina
29 - nr 123 Forsmann, Malström
30 - nr 22 Törkö, Aurelio

Nimede kontrolli kahjuks teostada ei saanud, sest korraldajad on stardilisti kodulehelt ära kaotanud.

Lauri T.

eduardp said...

Tom, koos on ikkagi kaks erinevast võistlusklassist masinat. Timmo on piisavalt noor, et mitte tagasi vaadata ja Kaidul napib kogemustest ja oskustest algusfaasis pidurit tõmmata...
Ennustan väikeseid probleeme, kuid tahaksin eksida.

eduardp said...

Esimene mitteametlik info Hispaaniast (pühap, kell 15.50):
Ainsad medalid võitsid Juku Tasa-Arvo Kivikas, superveteranide pronksi. Hiie-Lahtmäe ja Tammemäe-Vahter lõpetasid kusagi 19.tunnil. Kaminskis-Liepina said jagu Forsman-Malströmist (6 punktiga). Viimased läbisid vist küll rohkem, kuid neil oli palju edasi-tagasi jookse ja punktivalik kehvem. Läbitavus oli kehv, palju okkalist alustaimestikku ja järsud rasked tihedad nõlvad. Tehniliselt ei olnud keeruline, kuid seda tähtsamaks sai strateegia ja taktika.

Armo said...

Täpsustaks et Henrika Malmströmil on ikka Soome kodakondsus, mitte Rootsi.
Raport ka varsti valmis, keda huvitab, andke märku - saadan meilile.

Armo

Anonymous said...

Ikka huvitab.
LL

Anonymous said...

Loeksin ka huviga. jaak.vaarsi@rmk.ee

Jaak

Anonymous said...

Sooviksin ka lugeda. tonu.ilves@gmail.com

Tõnu

Anonymous said...

Kuni 40. eluaastani on Eestis elavate meeste ja naiste arvu suhe 95 naist 100 mehe kohta. «Hilisemate eluaastate rühmades see suhe muutub, naiste arv suureneb. 50ndates eluaastates on 100 mehe kohta 116 naist, veel hiljem juba 154 naist,» rääkis rahvaloenduse projektijuht Diana Beltadze.

Tiit

eduardp said...

Ok, paarikümne aasta pärast saab olema pidu :) Kuid sinnamaani tuleb veel välja vedada.