Saturday, August 25, 2018

EMV Kütioru kaardil

Põnevusega vaatasin eelmise aasta mitme riigi koondise katsevõistluse träkke Sportrecis. Tipud "ujusid" Kütioru maastikul korralikult, vaid Thierry Gueorgiou läbis punkte sujuvalt.

Ettevaatlikult läksin ka ise täna Eesti MV tavarajale. Kuid mis see ikka aitab, kui juba esimesse punkti minekul ei saanud hästi kaardist aru. Ette tuli soo, mida ei oodanud ja siis hakkasin mõtlema. Paika sain alles teeraja peal. 3 min viga oli tehtud ja Mati Preitof seljas.

Täiesti arusaamatu träkk, kuid kui vaatasin mõne Eesti (eks)koondislase (Andrease, Atsi, Kirti, Kerstini) träkke, siis ei imesta millegi üle.

Edasi läks nurgeliselt, Matist jooksin pidevalt eest ära, kuid ikka olime KP6-s koos. Vahepeal oli 6 minutiga järgi jõudnud ka Andres Talver, kuid pikal lõigul 6-sse kadus ära.

Etapid 5-10 õnnestusid hästi ja juba lootsin, et alguse kakerdamised on tasa tehtud (olin tõusnud 16-ndast 5-ndaks). Kuid siis tuli KP11 ja võistlus oli lõppenud. Viga 12(!) min. No ei saanud reljeefist aru, ka suurt lagedat sood polnud kaardil. Jooksin piki kahte sihti, mida kaardil polnud. Lühidalt - suur segadus ja peamiselt omal süül. Suunahoidmine on kohati tõsine probleem, ka viimasesse punkti läksin suunaga "otse" väga suure kaarega.

Foto: Sander Lembra (SIIT)

Kütioru nõlvadele meie rajad ei ulatunud, arvatavasti ka homses veteranide teates. Seal saab põnev olema, kõik on võimalik. Jooksen I vahetust.

Tulemused (vaheajad)


Veteranide teade (M55-60)

Hommikune vaade aknast.

Vastupidiselt laupäevasele vihmale ja pimedusele oli pühapäeval kena päikeseline ilm. Jalg oli endiselt kerge, kuid see tuli ära unustada.

Põhiline oli teha võimalikult veatu jooks, sest eilne päev näitas, et juhtuda võib mida iganes. Ja juhtus ka, õnneks mitte minul.

Tegin veatu jooksu, vaid paaril korral tõmbasin pidurit, misjärel kihutasid Urmas Sulaoja (Jõhvikas) ja Andrus Rämmann (Kooperaator) mööda. Urmaselt tuligi kusagil viga, kuid Andrusega sattusin mitmel korral kokku. Etapil 4-5 olin temaga lagedal koos, kuid peale seda, tehniliselt keerukal lõigul, kadus ta ära. Arvasin, et lõplikult. Eksisin, KP7-s oli ta 5 sekundit eespool.

Foto: Sander Lembra
Peale vaatepunkti sain Andrusest 9 sek ette, ta väsis päris ära. Kuid igal juhul suurepärane algus Kooperaatorile. Olin enda jooksuga muidugi samuti rahul (aeg 30:27), Mati sai teate liidrina.

Mati tegi oma jooksu samuti kenasti ära (33:43) ja edu kasvas Kooperaatori ees 8 minutiliseks. Võis rahulikult oodata Maido kulla vormistamist

Kuid tühjagi. Maido ei jõudnud ega jõudnud vaatepunkti, 8 minutiline edu oli kokku kuivanud. Lõpuks siiski tuli ja enne Jaanus Reha (Kooperaator), kuid õnneks väga suure vahega. Jaanus oli teinud juba esimese punktiga, millega paljud jooksjad hakkama ei saanud, 10-minutilise vea. Sellele lisandus eilsele medalimehele veel 5-6 minutit ja napilt õnnestus saada hõbe JOKA ehk Paul Poopuu ees. Tiit Tali Ilvesest, kes läks Jaanusest 18 min hiljem ja Paulist 8,5 min hiljem, jäi napilt medalist ilma. Oleks talle vaid keegi vaatepunktis öelnud, kui lähedal olid konkurendid...

Tulemused


2 comments:

Mait said...

Kaart jama!?

eduardp said...

Paljud olid hädas, kuid süüdistan eelkõige iseennast.