Thursday, July 21, 2011

Laupäeval lahingusse

Rogaini EM Lätis, Raunas, hakkab tasapisi kätte jõudma. Foorumis arutatakse mitmesuguste nüansside üle, midagi eriti uut seal pole, kuid võistlejail soovitan siiski info üle vaadata. Ainuke kohustuslik ese on vile. Usun, et sellega saab veel pulli, sest kindlasti paljudel viled puuduvad. Kes tahaks teha vileäri, võiks laupäeva hommikul neid sinna müüma minna.

Tõsine teema on igasugu GPS-id, mida on nii telefonides, kui spordikellades. Kuidas tulevikus seda valdkonda kontrollida, on paras pähkel. Kogu mäng kipub jääma aususe peale.

Milliste plaanidega siis?
Kohti seekord ennustama ei hakka, konkurents on igas klassis tugev. Tuleb teha oma sooritus, eks pärast paistab. Kui võtta aluseks Smiltene EMil ja Karula MMil tehtud rogainid, siis teeks plaanid ehk nõndaviisi:

Smiltenes (2007) läbisime 100,5km, linnulennult 81,6km, koefitsient 1,23
Karulas (2008) läbisime 123km, linnulennult 91,4, koefitsient 1,34 (!).

Raunas võiks eesmärgiks võtta max 120km, arvatavasti tuleb 10-15km vähem. Koefitsiendiks arvestaks 1,25.

Rajaplaneerimisel kasutame esmakordselt KAPA-plaati ja erineva värviga nööpnõelu. Niidi pikkus on koefitsienti 1,25 arvestades järgmine:
120 km = 274 cm
115 km = 263 cm
110 km = 252 cm

Kaardi mõõtkava on 1:35 000 ja mõõt 50x58cm.

Teatud vahemaade tagant tegin niidile sõlmed, mille järgi saab planeeringut kergesti mõõta ja vajalikke kontrollaegu kaardile panna. Eks näis, kas sellisest süsteemist ka kasu on, teistmoodi oleks 79KP-d keeruline planeerida, eriti mõõta vahemaid.

Võistluskeskus asub kaardi keskel, mis teeb asja eriti huvitavaks. Pole võimatu ka nö "8"-planeeringu tegemine, sellele vihjab kodulehel rajameister.

Allolevas loos on kolme tüüpi motomehi. Esimene ehk macho-mees ma pole, rekordimehes tunnen end isegi natuke ära (eriti rogainimisel), mõnusalt tunneks end lõpuosas olevas keskkonnas.


8 comments:

TÄPI said...

hea video! aga millest jutt käib...? :)

eduardp said...

Ei tea, ega saa isegi pealkirjast aru. Google seda tõlkida ei oska (ungari keelest?).
Tahaks ka sisu teada.

Anonymous said...

Ungari mustlased ... Youtube video all on tõlge "My trousers are buttoned all along"
RR

Silver said...

KAPA -plaat, mis materjal see on, kust saab? Kork?

Silver said...

Juba googeldasin... võib hea olla. 79 knopka toppimine võtab ise pool tundi vist...

eduardp said...

Knopkade toppimiseks on support-tiimi vaja :)

Anonymous said...

Kas supporti kasutamine planeerimisel on legaalne?

eduardp said...

Meil on supportis 4 inimest, kes hoiavad planeerimislauda kinni ja kaks teevad samal ajal massaaži. Ma tõesti ei tea, kas see on legaalne :)